Urządzenia

W latach siedemdziesiątych kalkulator z serii HP oferowane HP 1000 techniczne (16-bitów) z wielu użytkowników systemów operacyjnych czasu rzeczywistego Executive i pojedynczego użytkownika systemu operacyjnego DOS (nie należy go mylić z MS-DOS). W dziedzinie handlowej było systemu operacyjnego hosta HP 3000 MPE. HP długich lat jako producent w dziedzinie naukowej, Programowalny kalkulator (na przykład HP-48), a także pomiar był aktywny.

Począwszy od 1982 roku, kalkulator serii HP po 9000 HP-UX systemu operacyjnego. Dzisiaj HP jest głównym producentem serwerów. Wraz z Intel Itanium 64-bitowy układ generacji został opracowany, stanowi podstawę dla HP Enterprise Server. Nabyte przez Compaq kolejowych, które oferowane są "ProLiant", który również specjalizowane serwery jest jednym z produktów serwerowych.

Hewlett Packard jest (głównie dla klientów końcowych) znany przede wszystkim jako producent drukarek. W szczególności materiały eksploatacyjne (tusz i toner) zabezpieczyć większość zysków. Aby uniemożliwić użytkownikom za pomocą atramentu lub tonera producenta alternatywnych, ma HP techniki opracowane, opatentowany i używane. Techniki są ochrony danych kontrowersyjne i konkurencji, prawo przyczyny i częściowo są zakazane w UE od 2007 jako profilaktyka konkurencji.

Obszarze inżynierii oprogramowania jest mniej publicznych. OpenView opracowane oprogramowanie, które służy między innymi do monitorowania komputerów komercyjnych, ale służy również do organizacji danych kopia zapasowa.

HP OpenVMS system operacyjny opracowany pierwotnie przez DEC prowadzi.

Firma zainwestowała około 3,5 mld euro w badania i rozwój.